Warsztaty języka migowego

8 marca 2019 r. w auli naszego liceum w ramach projektu “Zwolnieni z Teorii” odbyły się warsztaty pt. “Migaj w mig”, uwrażliwiające nas na sytuację osób głuchych. Koordynatorem działań z ramienia projektu była Pani Marta Matras, której towarzyszył Prezes Polskiego Związku Głuchych Pan Adam Stromidło – tłumacz języka migowego.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas: I f, II c i II h wraz z wychowawcami.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest kampania społeczna na rzecz ludzi głuchych i niedosłyszących, funkcjonujących na co dzień w naszym społeczeństwie i wciąż mających poważne problemy z komunikacją ze słyszącymi. Poznali alfabet w języku migowym oraz podstawowe pojęcia i zwroty. Z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem uczestniczyli w części praktycznej, co potwierdziły wyniki przeprowadzonego na koniec spotkania quizu.

Sekretariat liceum czynny jest w dni powszednie w godzinach 8:00-17:00