Spotkanie Erasmus+ w Budapeszcie

Chociaż trwają jeszcze wakacje grupa Erasmus+ spędza pracowicie ostatni tydzień. W Budapeszcie odbywa się spotkanie kończące projekt “Czytaj z nami!”

Na otwarciu spotkania podsumowaliśmy trzyletnią pracę w projekcie, której centrum były książki i akcje związane z promocją czytania. Podczas spotkań międzynarodowych w szkołach partnerskich wypracowywaliśmy scenariusze lekcji promujących wybrane książki, pracowaliśmy w grupach międzynarodowych, zapoznawaliśmy się nawzajem z kulturą krajów partnerskich, m. in. przygotowując produkty do bufetu międzynarodowego. W ciągu roku pisaliśmy artykuły i komentarze w TwinSpace projektu na portalu eTwinning.

W Budapeszcie też pracujemy w grupach. Poza tym Węgrzy usiłują przekonać nas do węgierskiej kuchni, nauczyć swojego trudnego języka, tańca ludowego a nawet wiosłowania 🙂

Po pracy w szkole spędzamy miłe chwile w towarzystwie naszych partnerów i w całej grupie zwiedzając Budapeszt i okolice.