Mistrzostwa, dzięki gościnności i przychylności Pana Dyrektora Zdzisława Tracza, zostały rozegrane w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym.
Do turnieju, który odbył się 14 grudnia 2011 r. zgłosiło się 9 uczennic i 22 uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Dziewczęta zagrały „systemem każdy z każdym”, w którym odbyło się łącznie 36 meczów. W przypadku chłopców pierwszą fazę mistrzostw rozegrano „systemem pucharowym do dwóch przegranych” (łącznie rozegrano 25 spotkań), która wyłoniła dziesięciu  finalistów. Następnie grano „systemem każdy z każdym”, w którym odbyło się łącznie 45 meczów W rozgrywkach o kolejności końcowej – przy jednakowej ilości punktów – decydowały bezpośrednie spotkania.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy, medale i koszulki ufundowane przez Radę Rodziców naszego liceum oraz będą reprezentować nasze liceum w rozgrywkach międzyszkolnych w ramach Licealiady.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/12/pingpong”]