tekst: SU, fot.: J. Czwartek

Właśnie ruszyły kampanie wyborcze kandydatów na stanowisko Prezydenta Samorządu Uczniowskiego 2023/2024! Zachęcamy wszystkich do obserwowania profili sztabów, żeby być z ich pomysłami na bieżąco, bo już za tydzień wybory!

JAKUB JAMRÓZ
Kuba jest uczniem klasy 3D, rozszerza on matematykę, angielski i informatykę. Możecie kojarzyć go jako prowadzącego podcast i szkolnego TikToka. Mówiąc trochę o nim, nowe znajomości nie są dla niego problemem, odznacza się jako dusza towarzyska, a między ludźmi czuje się jak ryba w wodzie. Ponadto jest on przesympatyczną i zabawną osobą, która poprawi swoim bliskim nawet najgorszy humor. W kręgu jego zainteresowań znajduje się polska polityka, transport miejski i podróżowanie. Siłownia, a także wyjścia ze znajomymi to jego ulubione formy spędzania wolnego czasu.
Od ponad półtora roku pracuje w muzeum historycznym w centrum Krakowa. Jak twierdzi, praca tam pokazuje jego determinację i to, że lubi być osobą niezależną oraz potrafi zadbać o siebie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w pracy oraz szkoleniom Krakowskiej Akademii Samorządności wyróżnia się świetnymi zdolnościami przywódczymi. Jako lider potrafi dobrze zarządzać zespołem i osiągać postawione mu cele, co czyni go idealnym kandydatem na to stanowisko.

SZYMON SAREWICZ
Chodzi do klasy 3c o profilu mat-fiz-inf, przez ostatni rok był członkiem zarządu naszej szkoły, wie na czym polega ta praca. W zarządzie zajmował się pomocą w organizacji wszelkich wydarzeń, prowadził nasze szkolne igrzyska, zajmował się Szkolnym Budżetem Obywatelskim, do którego składał również projekty, m.in. na wiatraki i taśmy na schodki, koordynował też dni tematyczne oraz pomagał przy ASÓ. Należy także do szkolnego teatru oraz chóru, okazjonalnie pomaga w sekcji technicznej i wolontariacie. Uwielbia filmy, seriale, muzykę i sport. Wierzy, że razem jesteśmy w stanie kształtować Ósemke, aby była czymś więcej niż tylko miejscem nauki.

Debata prezydencka 2023/2024
Chcielibyśmy pogratulować obu kandydatom i ich sztabom niesamowicie wielkiego przygotowania i serca jakie włożyli w kampanie i debatę. Jesteśmy pewni, że Ósemka będzie przez najbliższy rok w dobrych rękach!??
Dziękujemy serdecznie @zuzixx.x za jedyne w swoim rodzaju prowadzenie debaty, zarządom zaproszonych szkół za tak liczne przybycie i towarzyszenie nam w tym dniu. Ale przede wszystkim dziękujemy za aktywność ósemkowej publiczności na debacie. Mamy nadzieję, że debata pomoże wam w zdecydowaniu na kogo oddacie swój głos!
Tym samym przypominamy, że do końca kampanii zostały 2 dni a w piątek odbędą się wyczekiwane przez wszystkich wybory po których poznamy nowego Prezydenta SU. Obu kandydatom życzymy powodzenia!
Jeśli nie mogliście być z nami na żywo zawsze możecie obejrzeć transmisje z debaty na naszym fp na Facebooku.