To była rekordowa odsłona akcji Fundacji Otylii Jędrzejczak „Mistrzynie w Szkołach”.

3 czerwca 2019 r. w Krakowie, w Karcher Hali 100-lecia Cracovii w lekcji wychowania fizycznego z wielkimi sportsmenkami wzięło udział blisko pół tysiąca dziewcząt w wieku szkolnym, w tym grupa dziewcząt z klasy 2a i 2h naszego liceum.

Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku licealnym do zwiększenia aktywności ruchowej. Projekt (współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego krakowska odsłona także przez Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie) promuje aktywny tryb życia i świadomość tego, jak ważną rolę w ich wieku pełni lekcja wychowania fizycznego.

To także akcja społeczna wspierana przez miliony pań na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet oraz uświadomienie, że sport uczy takich wartości życiowych, jak: determinacja, konsekwencja w dążeniu do celu, samodzielność, odpowiedzialność, czy punktualność oraz szacunek do siebie i otoczenia, w jakim przebywają.

W przekazywaniu uczennicom tych wartości Otylię Jędrzejczak wspierały inne wspaniałe Kobiety – Olimpijki, Mistrzynie Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu. Również te, które już zakończyły kariery sportowe i dziś spełniają się zawodowo i rodzinnie. Wśród ćwiczących dziewcząt, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten, były też inne medalistki najważniejszych światowych imprez – Julia Michalska-Płotkowiak, Monika Michalik, Katarzyna Woźniak, Justyna Święty-Ersetic i Patrycja Czepiec.

Nasze dziewczyny bardzo chętnie ćwiczyły pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał i uznały zajęcia za ciekawe i udane, ale przede wszystkim potraktowały spotkanie z mistrzyniami jako super lekcję życia.

Wszystkie uczestniczki otrzymały atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak, a szkoła komplet 10 gum do ćwiczeń.