Od 26 marca do 2 kwietnia część grupy Erasmus+ z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu szkół partnerskich w Växjö Katedral Skolan w Szwecji. Tematem pracy były zmiany klimatyczne i ochrona środowiska. Nasi uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, opracowując scenariusze lekcji języka niemieckiego i angielskiego oraz prelekcji w języku ojczystym i gry terenowej. Działania wg tych scenariuszy będą przeprowadzane w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Matki Ziemi, który obchodzony jest corocznie 22 kwietnia.

W Växjö mieliśmy okazję poznać realia pracy w szwedzkiej szkole i życia w szwedzkich rodzinach. Oszołomił nas ogrom szkoły, biblioteki, pokoju nauczycielskiego. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w wykładzie o zrównoważonym rozwoju na Uniwersytecie Linneusza, zwiedzić hutę szkła artystycznego w Kosta i park łosi, zobaczyć autentycznego U-boota w muzeum morskim w Karlskronie…

Nasze wrażenia oraz artykuły i komentarze na temat projektu publikujemy cały czas podczas dwuletniej pracy z projektem “Denke global!” w TwinSpace na platformie eTwinning.

fot.: DSz, AK

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/04/2017_03_26-04_02_szwecja_erasmus”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć