Jak co roku, na Skałce przed kryptą zasłużonych, gdzie spoczywa Patron naszego liceum Stanisław Wyspiański, uczniowie klas pierwszych ślubowali “uczyć się pilnie, […] dbać o honor naszego liceum, […] kształtować w sobie wzorową postawę uczniowską, by w przyszłości wiedzą i rzetelna pracą służyć naszej Ojczyźnie […]”. Pan Dyrektor życzył im, parafrazując słowa naszego Patrona, by szli przez świat i światu dali nowy kształt przez swoje dobre czyny. Uczniowie klas drugich przedstawili fragmenty utworów Wyspiańskiego, śpiewał chór, trębacz odegrał hejnał mariacki, a skrzypaczki taniec chochoła. Do Pierwszaków zwrócił się także Adrian Król – prezes Stowarzyszenia Absolwentów Ósemki. Po uroczystym ślubowaniu szkolny katecheta ks. Edward Pasteczko odprawił mszę św. w intencji społeczności szkolnej.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/11/slubowanie”]