W dniach 22.10.2015 do 30.10 2015 grupa uczniów DSD uczestniczyła w spotkaniu międzynarodowym projektu SchulBrücke Europa. W mieście  Goethego i Schillera (Weimar), uczniowie z Polski, Niemiec, Słowacji Rosji i Włoch dyskutowali w języku niemieckim na różne tematy dotyczące historii Europy i własnego narodu; pracowali w 8 grupach międzynarodowych: Wojna, Pokój, Edukacja, System wartości, Demokracja, Prawa człowieka, Ekologia, Ekonomia. Zastanawiali się także nad problemami współczesnej Europy i ich możliwymi rozwiązaniami oraz wspólnie z uczniami innych szkół europejskich tworzyli swoje wizje przyszłości. Oceniając spotkanie uczniowie VIII LO oprócz korzyści językowych podkreślali możliwość konfrontacji swoich poglądów z punktem widzenia przedstawicieli innych kultur. VIII LO otrzymało tablice potwierdzającą przynależność naszej szkoły do sieci szkół europejskich SchulBrücke Europa.
tekst i fot.: B. Cudak
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2016/10/weimar”]