11 kwietnia pani Rita Bouthier (lektor j. niemieckiego w grupach DSD w naszej szkole) zaprosiła do naszej szkoły uczniów o profilu DSD z liceów Krakowa, Olkusza i Chrzanowa. Gości (tj. uczniów, nauczycieli i prelegentów) przywitała pani dyrektor Katarzyna Miezian. Spotkanie poświęcone było zagadnieniu studiowania w Niemczech. Uczniowie m. in. mieli możliwość uzyskania informacji, na jakich zasadach polscy uczniowie/studenci mogą studiować na różnych niemieckich uczelniach. Spotkanie prowadził p. Przemysław Rogulski (lektor Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej i asystent w Zakładzie Prawa Międzynarodowego Publicznego UJ).  Obecni byli również: dr Angelika Schneider (lektor Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej i UJ) oraz p. Regina von Ahn (attaché ds. kultury) z Konsulatu Generalnego RFN.

tekst: E. Krawczyk, fot.: A. Bzymek

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2016/04/2016_04_11_studia_w_niemczech”]