Aż do początku listopada biblioteka organizowała miniwydarzenia związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

1. W Internecie na facebook’owym profilu biblioteki odbył się konkurs „Poznaj książkę po okładce” błyskawicznie wygrany przez Joasię z II a i Mikołaja z III g.

2. W bibliotece można było sprawdzić swoje oczytanie w konkursie „Znam ten cytat” i wygrać jeden z czytelniczych magnesów.

3. Wystawy zapoznały nas z „Sylwetkami współczesnych pisarzy i poetów” oraz dorobkiem literackim polskiej noblistki Olgi Tokarczuk.

4. Gazetka przed biblioteką pokazała „Drugie życie książki”, czyli co z książką potrafią zrobić artyści.

5. Odbyły się też warsztaty „składania książek” (tzw. book folding). Dzięki warsztatom, Pola Palonek z III g i Joasia Kapel z I g wzbogaciły biblioteczną wystawę book art’u.

6. W akcji „Książka na życzenie” można było zgłosić propozycje zakupów książkowych do biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że Rada Rodziców pomoże nam je zrealizować.

7. Również grupa Erasmus+ włączyła się w działania poprzez kolejną już kampanię czytelniczą (zdjęcia>>>) projektu „Czytaj z nami!”