Wszystkich, którzy lubią wycieczki i piesze wędrówki, poznawanie nowych ludzi i miejsc oraz związanych z nimi historii, którzy lubią przygody  i aktywne spędzanie wolnego czasu, zapraszamy do Szkolnego Koła Krajoznawczo–Turystycznego PTSM „Ósemka wspaniałych” przy VIII LO.

Nasze koło, pod opieką prof. Rafała Jankowskiego, działa od 2006 roku, odnosząc liczne sukcesy – wielokrotnie zdobywało pierwsze miejsce w rozgrywanych na rajdach konkurencjach oraz Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Kół PTSM w Małopolsce na najlepsze Szkolne Koło PTSM.

Koło współpracuje z Zarządem Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, który wraz ze Szkolnymi Kołami PTSM jest współorganizatorem wielu rajdów krajoznawczo – turystycznych na terenie województwa małopolskiego. Rajdy są zazwyczaj dwudniowe i obywają się w weekendy. Prawie co roku, w miarę możliwości organizacyjnych, bierzemy udział w kilku cyklicznych imprezach, m.in. w:

– Małopolskim Zlocie Młodzieży PTSM „Zimowe slajdowisko” w Brzesku;

– Wojewódzkim Rajdzie im. Jana Grondkowskiego: „Święto Niepodległości” rozgrywanym w Suchej Beskidzkiej, w Skale, w Olkuszu lub w Wojniczu;

– w Mikołajkowym Rajdzie PTSM o Puchar Wójta Gminy Zawoja w Zawoi.

W ramach działalności Koła są też orgaznizowane wycieczki jednodniowe do różnych ciekawych miejsc na terenie woj. małopolskiego lub śląskiego.

Ponadto, uczniowie naszego Koła, już kilkukrotnie w ostatnich latach, byli organizatorami Wojewódzkiej Imprezy na Orientację (INO) dla uczniów z innych Szkolnych Kół PTSM z województwa małopolskiego. W ramach organizacji INO przygotowujemy trasy i zadania w różnych kategoriach wiekowych, od klas 1-3 szkół podstawowych do szkół średnich. Przygotowanie takiej Imprezy jest bardzo wciągające – to planowanie, kreatywność, wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, odpowiedzialność, ale zawsze też dobra zabawa.

Zapraszamy wszystkich chętnych. W ramach działalności Koła nie ma spotkań cyklicznych, zapisuje się na konkretne weekendowe wyjazdy. Z pewnością udział w rajdach i innych wyjazdach z naszym Kołem będzie źródłem wielu wspaniałych chwil.

Zdjęcia z rajdów można zobaczyć w odpowiednich Galeriach Fotokroniki.