13 września naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze szkoły Rabin High School z Tel Mond w Izraelu. Celem spotkania z rówieśnikami z naszego liceum  było tworzenie świata opartego na tolerancji, szacunku, świata wolnego od wojny i nienawiści. Młodzież razem śpiewała, rozmawiała, poznawała się wzajemnie odkrywając, że choć czasem pozornie się różnimy, to dzięki znajomości języków możemy odkryć to, co nas zbliża i pozwala nam się zaprzyjaźnić.
Gościem specjalnym spotkania był Pan Naftali Arjan – urodzony w 1928 r. w Krakowie, więzień obozów w Płaszowie i Auschwitz, Ocalony z Zagłady.

Spotkanie ożywiły występy chóru szkolnego oraz młodzieży z Izraela. Powstała też „na szybko” wspólna piosenka.

fot.: DSz, tekst: T. Włoczkowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/09/2016_09_13_zydzi_aula”]