W dniach 3-7 października odbywa się w naszej szkole spotkanie uczestników programu Comenius, w którym bierze udział około 70 osób – nauczycieli i uczniów – z 7 krajów: Polski (głównie I c), Niemiec, Włoch, Austrii, Litwy, Turcji i Hiszpanii. W poniedziałek grupa pracowała w szkole. Przed południem po autoprezentacji w auli nauczyciele planowali pracę na najbliższy rok, a uczniowie pod opieką p. prof. Grochowskiej w grupach międzynarodowych omawiali różne apekty współpracy międzynarodowej, kompetencji międzykulturowych, a potem w grupach narodowych – kamienie milowe historii swoich krajów. W ten sposób powstał wspólny “zegar” kamieni milowych historii krajów partnerskich. Wieczorem odbyło się oficjalne otwarcie w obecności dyrekcji i p. dr K. A. Gajdy z Instytutu Europeistyki UJ. Po przedstawieniu “Goethe spotyka Mickiewicza” wszyscy mogli spróbować w bufecie międzynarodowych przysmaków przywiezionych przez reprezentacje szkół partnerskich.

We wtorek wszyscy wzięli udział w zajęciach na UJ w Przegorzałach. Po powitaniu przez prof. Z. Macha i wykładach w grupie anglo- i niemieckojęzycznej nt. “Kamienie milowe naszej historii współczesnej – II Wojna Światowa”, uczestnicy w małych grupach omawiali tematy związane z wojną.

Jutro warsztaty w Muzeum Galicja i w Fabryce Schindlera, a w czwartek i piątek znów pracujemy w szkole.

Więcej zdjęć i wiadomości wkrótce…

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/10/comenius”]