Konto może aktywować czytelnik, którego adres e-mail jest w posiadaniu biblioteki szkolnej – wychowawcy lub przewodniczący klas przesyłają edytowalne w Wordzie lub Excelu listy w porządku alfabetycznym (imię, nazwisko, adres e-mail) na adres biblioteki szkolnej bib8lo@gmail.com.

1. W zakładce e-Biblioteka (prawe menu na stronie głównej VIII LO) kliknij czarną ramkę: e-Katalog.
  2. Aby aktywować konto kliknij ikonkę kluczy w prawym górnym rogu – pojawi się formularz logowania.
  3. Za pierwszym razem kliknij: Załóż konto (pod polem hasła).
  4. Podaj adres e-mail, który podałeś bibliotece, odhacz: nie jestem robotem i potwierdź przyciskiem: Wyślij wiadomość.
  5. Otwórz swoją pocztę. Na podany bibliotece adres zostanie przesłana wiadomość pt. Aktywacja konta, w której znajdziesz link do pierwszego logowania.
  6. Wypełnij formularz ustawiając hasło (twój login to adres e-mail) i potwierdź klawiszem: Ustaw nowe hasło.
  7. Wejdź ponownie do e-Katalogu poprzez zakładkę e-Biblioteka. Zaloguj się klikając ikonkę kluczy i wpisując swój adres e-mail oraz ustawione uprzednio hasło.

Czynnościami opisanymi w punkcie 7. będziesz logować się na swoje konto czytelnika za każdym następnym razem.

Na swoim koncie możesz sprawdzić stan wypożyczeń, zaległości, historię wypożyczeń. Możesz też dokonać rezerwacji potrzebnej książki.