Jak co roku w październiku grupa naszych uczniów bierze udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży “Schulbrücke Europa”. W tym roku spotkanie odbywa się w Naumburgu. Oprócz nas biorą w nim udział 2 szkoły z Niemiec (wsch. i zach.), szkoła z Południowego Tyrolu (Włochy), Rumunii i Słowacji.
Spotkanie poświęcone jest problemom tożsamości narodowej i poczucia przynależności do Europy. Grupy narodowe prezentowały swoje ujęcie tematu “Ojczyzna” oraz kamienie milowe swojej historii. W grupach międzynarodowych uczniowie pracują nad tematami: Pokój, Wojna, Demokracja, Prawa Człowieka, Edukacja, Ekonomia, Ekologia, Wartości – w ujęciu historycznym. Zajęcia trwają od rana do wieczora, również w niedzielę.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/10/schulbrucke”]