W dniach 2 – 3 grudnia 2011 uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo–Turystycznego PTSM ,,Ósemka Wspaniałych” wzięli udział w XIII Rajdzie Jaskiniowym o Puchar Wójta gminy Jerzmanowice–Przeginia.
Po obejrzeniu filmu o pacyfikacji okolicznych wsi pt. ,, Łazy ‘44” wszyscy rozpoczęli grę terenową, podczas której mieli okazję wykazać się nie tylko wiedzą i sprawnością, lecz także zjechać na linie do jaskini. Dodatkową atrakcją były szybko zapadające ciemności i gęsta mgła.
Wieczorem odbyło się kilka konkursów: uczestnicy mieli za zadanie odegrać krótką, zabawną scenkę na temat święta u jaskiniowców oraz zaśpiewać piosenkę turystyczną. Całej imprezie towarzyszył także konkurs fotograficzny.
Rajd zakończył się dla SKKT „Ósemka Wspaniałych” zajęciem pierwszego miejsca w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Na zwycięzców czekały liczne nagrody.

Uczestnicy:
Klaudia Jędrygas I i
Adriana Rodrigues Machado I i
Edyta Skorus I a
Anna Pierzchała II i
Norbert Jędrychowski II g
Robert Woszczek II g

Opiekun:
Rafał Jankowski

fot.: R. Jankowski i …

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/12/rajd”]