6 i 7 grudnia odbyły się egzaminy ustne DSD. Kandydaci wypowiadali się na temat wylosowanego zagadnienia, a następnie odpowiadali na związane z nim pytania. W drugiej części egzaminu ustnego prezentowali wcześniej wybrany temat, związany z ich zainteresowaniami. Wśród tegorocznych tematów pojawiły się m.in. problemy imigrantów w Niemczech, propaganda w filmach niemieckich lat 30 i 40, podniesienie wieku emerytalnego, wystawy psów rasowych czy festiwale filmowe w Berlinie i Gdyni. W tym roku egzamin ustny DSD zdało 23 uczniów klas trzecich (wszyscy z wynikiem C1), 1 uczeń XIV LO oraz 3 absolwentów naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki, aby wyniki egzaminu pisemnego były równie wspaniałe!

fot.: Bożena Cudak

tekst: Ewa Węgrzynowska

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/12/dsd ustne”]