W tym tygodniu gości w naszej szkole grupa z Wilna w ramach projektu “Bildung macht Schule” prowadzonego przez Goethe Institut w Budapeszcie. W projekcie bierze udział 5 par szkół ze wschodniej Europy. Celem ich pracy jest powstanie wirtualnych przewodników po miastach partnerskich. Nasza szkoła i szkoła w Wilnie pracują nad tematem: “Kraków i Wilno – miasta związane przez historię”. Grupa z naszj szkoły odwiedziła Wilno w pażdzierniku. Zobaczyła tam wiele ciekawych miejsc, ważnych dla Polaków, takich jak Ostra Brama, cela Gustawa-Konrada, pomnik Mickiewicza, ul. Poetów ze ścianą poświęconą wybitnym pisarzom i poetom, na której są także tablice poświęcone Mickiewiczowi i Miłoszowi i in. Zwiedzała również Troki. Teraz grupa litewska zapoznaje się z naszym miastem.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/11/Wilno”]