Małopolski Zlot Młodzieży PTSM Zimowe Slajdowisko – Brzesko 2018. “Spotkanie z Afryką – z wizytą u murzyńskich przyjaciół” 2 – 4 marca 2018 r.

Pod odznaką rajdowicza z powyższym podpisem przemierzyliśmy tereny malowniczego Brzeska i bardzo ważnej dla Polaków i ósemkowej społeczności – Szczepanowa, gdzie urodził się Święty Stanisław.

Po wycieczce krajoznawczo-turystycznej poznaliśmy kulturę, obyczaje, religię, jedzenie i rytuały egzotycznego kraju – Beninu, niezwykłego państwa, gdzie tańce, śpiewy, kolorowe kostiumy towarzyszą na każdym kroku, tak jak nam na rajdzie. Wieczorem były konkursy na najtrafniejsze, zgodne z duchem afrykańskim: taniec, strój, pocztówkę z Brzeska, a także konkurs wiedzy o Afryce oraz zabawy przy zachodnio-afrykańskich rytmach i bębnach. Oglądaliśmy zdjęcia Komandora rajdu, który spędził w Beninie ponad miesiąc. Potem w idealnych nastrojach braliśmy udział w wielu zabawach, m.in.: każda grupa musiała usiąść na motorze z krzesełek i wytrzymać jak najdłużej, gdyż jak wiadomo, w Beninie to najpopularniejszy środek transportu. Rywalizowaliśmy też w noszeniu na głowach jedzenia, które potem kosztowaliśmy – punktem kulinarnym wieczoru był przysmak z baobabu. Z rajdu pozostały niezwykłe wspomnienia, bo to idealny czas na integrację międzyklasową, pozostały także oryginalne zdjęcia i ciekawość, co będzie na następnym rajdzie.

fot.: R. Jankowski, tekst: Magdalena Król z II c

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2018/03/2018_03_03_Brzesko2018″]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć