17 października 2016 r. pobiliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) prowadzonej przez jak największą ilość osób. W ogólnopolskiej akcji wzięło udział ponad 100 uczniów naszej szkoły (w Krakowie ponad 400 osób).

Organizatorem akcji w szkole była Gabrysia Początek z klasy III i, która czuwała nad szkoleniami i sprawnym przebiegiem całego wydarzenia.

Podczas największej na świecie lekcji resuscytacji reprezentacje wszystkich klas pierwszych i większości drugich wspólnie przez 30 minut doskonaliły się w pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod czujnym okiem ratowniczek KPP i niezależnych świadków rekordu, ćwiczyliśmy RKO na 10 fantomach. Na szczególne wyróżnienie zasługują osoby dbające o stronę techniczną wydarzenia. Lekcje poprzedził cykl spotkań z uczestnikami, na których opowiadaliśmy o celu i idei międzynarodowego dnia resuscytacji,  programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: “Ratujemy i uczymy ratować”, oraz o najważniejszym – pierwszej pomocy. Podczas wydarzenia uczniowie nabyli nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności. Serdecznie gratuluje każdemu uczestnikowi samodyscypliny, zapału i chęci!

Do zobaczenia za rok!

Fot.: Justyna Ochońska II i, tekst: Gabrysia Początek III i

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/10/2016_10_17_RKO”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć