Dziś odbyła się ostatnia w tym roku lekcja kompetencji międzykulturowych. Przez cały rok szkolny na takich lekcjach (1 godz/tydzień) uczniowie klasy I c pracowali pod kierunkiem nauczycieli na platformie http://traitdunion-online.eu (w 6 międzynarodowych grupach tematycznych, ustalonych podczas spotkania w Krakowie); publikowali swoje artykuły i komentowali prace innych, uczestnicząc w ten sposób w budowaniu dialogu międzykulturowego na temat zmian, jakie zaszły w świecie w określonych dziedzinach życia, ich wpływu na życie człowieka i wkładu w proces globalizacji. W efekcie uczniowie polscy opublikowali 42 artykuły, 27 dłuższych komentarzy w formie artykułów i 14 krótkich komentarzy.
Lekcje te były możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit oraz programu Comenius. Uczenie się przez całe życie.

fot. Anna Przetaczek

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/06/KMK”]