Uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych” w dniach 13 – 14 lutego 2010 r. brali udział w XXXIV Małopolskim Zlocie Młodzieży PTSM w Brzesku. Tegoroczny rajd odbywał się pod hasłem „Po drogach i bezdrożach Mongolii”. W programie znalazły się m.in.: gra terenowa na terenie Brzeska i Okocimia, projekcja filmu z podróży po Mongolii, rozmowy polsko – mongolskie, konkurs na najciekawszy strój Czyngis-chana. W rozgrywanych na rajdzie konkurencjach reprezentacja VIII LO pod opieką pana Rafała Jankowskiego, złożona z uczniów klas: Ig, IIb, IIc i IId zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2010/02/turyst”]