Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – strona Klubu Wyspiańskiego

Klub Wyspiańskiego jest propozycją dla krakowskiej młodzieży licealnej. Celem jest stworzenie przestrzeni kształtowania przyszłych elit kulturalnych naszego miasta, regionu i kraju.

Chcielibyśmy wspomagać wśród młodzieży rozwój świadomych i zaangażowanych postaw obywatelskich, które cechowałyby się wysokim poziomem wrażliwości i empatii społecznej; krytycznym i samodzielnym, niepodatnym na manipulację myśleniem; a także ambicją budowania swojej przyszłości w oparciu o ciągłe samokształcenie poprzez aktywny kontakt ze światem sztuki i myśli. Zależy nam na kształtowaniu w naszych klubowiczach światopoglądu wolnego od ideologicznego zacietrzewienia i od pozbawionego dystansu narodowego samozachwytu. Chcemy krzewić postawy zarazem proeuropejskie i nowocześnie patriotyczne, przekonując, że nie należy obu tych kierunków sobie przeciwstawiać.

Wybór Stanisława Wyspiańskiego na patrona klubu jest nieprzypadkowy. Warto przypomnieć, że całą swą twórczość teatralną związał on z naszym teatrem. Tu prapremierę miało nie tylko Wesele, ale także m.in. Wyzwolenie. Nie jest to dla nas tylko przeszłość. Również dziś w naszym repertuarze i innych działaniach stawiamy na Stanisława Wyspiańskiego jako postać dla polskiej kultury tyleż kluczową, co wciąż nie w pełni odkrytą.

Osoby prowadzące Klub Wyspiańskiego: Krzysztof Głuchowski, Dyrektor Teatru; prof. Piotr Augustyniak, filozof, gospodarz cyklu spotkań teatralno-filozoficznych “Sztuka myślenia”.

Wykaz szkół, które uczestniczą w projekcie “Klub Wyspiańskiego”

Fotogalerie – Akt finałowy na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki 5.12.2019:

00. Program

01. Otwarcie

02. XXX LO

03. VIII LO gr. 1

04. IV LO

05. III LO

06. LO Zakonu Pijarów

07. II LO gr. 1

08. II LO gr. 2

09. VIII LO gr. 2

10. Grupa IMPRO KRK – aktorzy Teatru im. J. Słowackiego

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć