19 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach szkolnych Debat Oksfordzkich. Tym razem można było zobaczyć dwie debaty.
Tezę “Dziś prawdziwych hipsterów już nie ma” obroniła propozycja z klasy 2i – Agata Czosnowska, Michał Garbacik i Paulina Łukasik. Opozycją była drużyna klasy 1h – Maria Gajewska, Damian Bakalarz i Bartosz Włodarczyk. Druga debata podsumować miała roczne zmagania w ramach krakowskiej Ligi Debaty – nasza obecna drużyna szkolna (Weronika Kalinowska, Małgorzata Wilczyńska oraz Paweł Karolczyk) zmierzyła się z drużyną absolwentów w składzie Marta Kania, Olaf Staszkiewicz wspierani przez opiekuna obu drużyn prof. Tomasza Włoczkowskiego. Teza debaty brzmiała: Debatować można o wszystkim. Nieznacznie lepszymi okazali się będący propozycją absolwenci.
Najlepszymi mówcami obu debat zostali Agata Czosnowska i Olaf Staszkiewicz.
Organizatorami debat byli: Weronika Kalinowska, Małgorzata Wilczyńska oraz Jakub Ciępka

fot.: Ania Szczurek, I h; tekst: T. Włoczkowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/04/debaty”]