W poniedziałek 12 grudnia w auli VIII LO odbyła się uroczysta inauguracja działalności Stowarzyszenia. W najważniejszym momencie wieczoru dyrektor Liceum Zdzisław Kusztal wraz z Prezesem Adrianem Królem ogłosili oficjalnie otwarcie nowej karty w dziejach szkoły, jaką będzie współpraca Stowarzyszenia z Ósemką.
Wśród obecnych gości znaleźli się m.in. byli dyrektorzy VIII Liceum Bernard Strumidło oraz Krystyna Cięciwa, a także przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy życzyli Stowarzyszeniu dynamicznego rozwoju i owocnej współpracy z ramach wielkiej rodziny ósemkowiczów. Goście złożyli też podpisy w pamiątkowej księdze, która odtąd będzie świadkiem najważniejszych chwil w historii Stowarzyszenia.
Podczas inauguracji przedstawione zostały dwa spoty: jeden nawiązujący do przeszłości szkoły oraz drugi wybiegający w przyszłość – spot reklamowy, którym chcemy zachęcać absolwentów Ósemki do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia.
W części artystycznej wysłuchaliśmy występu chóru oraz utalentowanej skrzypaczki. Mieliśmy także obejrzeć sztukę „Antygona” w wykonaniu szkolnego teatru, a także fragment przedstawienia „Zabłąkane gwiazdy” z udziałem absolwenta Bartłomieja Surego.

fot. Aga Skawiańczyk

Patrz: www.absolwenci8lo.pl
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/12/absolwenci”]