Uczniowie klas profilowanych z rozszerzoną fizyką, wzięli 21 marca, udział w wykładach przeprowadzanych przez wykładowców akademickich.Z zainteresowaniem prześledzili pasjonującą podróż przez historię powstawania wszechświata, doceniając jego ogrom i wartość jaka wiąże się z dokonywanymi w związku z nim odkryciami. Mogli również wykorzystać przedstawioną im wiedzę w niezwykle rozwijających warsztatach, które będą cennym doświadczeniem poszerzającym ich horyzonty i inspirującym do naukowej dociekliwości. Wykłady zakończyły się w miłej atmosferze, gdy biorąc udział w wideokonferencji z różnymi szkołami z Europy i ośrodkiem badawczym CERNu zostały zadane interesujące uczniów pytania dotyczące funkcjonowania placówki badawczej i jej planów na przyszłość.
tekst: Filip Teter
fot.: Barbara Sepielak

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/03/fizyka”]