Kim jest człowiek dobry? Definicji jest mnóstwo, a w każdej z nich można się spełniać. Jednak nasi uczniowie, którzy należą do koła wolontariatu, wraz z opiekunami, właśnie 9 XII postanowili zrobić coś dobrego. Pokonując trud uczenia się tekstu, tworzenia (prowizorycznych) strojów, lekceważenia tremy, w 15 osób wystawili przedstawienie mikołajkowe w Ośrodku Wychowawczym Sióstr Służebniczek NMP przy ul. Lenartowicza 4. Cały scenariusz przedstawienia opierał się na ukazaniu podopiecznym dziewczynkom prawdziwej historii Świętego Mikołaja i radości dawania. W przedstawieniu wystąpili: Magda Łukaszewicz, Nikoletta Dominik, Wiola  Dziewońska i Zuza Bakalarz z I c, Kornelia Wlezień, Magda Makowska, Wojtek Rutkowski, Szymon Cholewa, Kamil Grześkowiak i Kuba Janecki z I b, Patryk Pietruszka i Agata Czuban I k oraz Sylwia Sroga II e, a także panie Stasia Jaromin i Ela Zielińska Peszko. Autorką scenariusza była Agata Czuban z klasy I k.

Po występie Św. Mikołaj rozdawał prezenty, które powstały dzięki darczyńcom z naszego liceum, którym należą się podziękowania.

tekst: S. Jaromin, zdjęcia: S. Sroga i in.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/12/mikolaj u siostr”]