13 września odbyła się XV Wojewódzka Impreza na Orientację „INO 2014 Wieliczka – Tam gdzie powstrzymano armię rosyjską”  100 lat od wybuchu I wojny światowej, zorganizowana przez Zarząd Oddziału Małopolskiego PTSM w Krakowie. W ramach działalności Szkolnego Kała Krajoznawczo-Turystycznego PTSM “Ósemka Wspaniałych” brali w niej udział uczniowie z naszej szkoły zajmując I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Celem Imprezy Na Orientację było zapoznanie młodzieży ze sposobami poruszania się i zachowania w terenie wcześniej jej nie znanym, a także zapoznanie się z walorami Wieliczki – z uwzględnieniem aspektów geograficznych, biologicznych i krajobrazowych oraz kontekstów historycznych (historia Twierdzy Kraków i najważniejsze wydarzenia Wielkiej Wojny).
Uczestnicy rajdu: z kl. II i: Klaudia Braś, Angelika Ochońska, Tytus Brzezicki, Bartosz Ćwiertniak i Jakub Wilk; z kl. II d: Karolina Gałczyńska i Karolina Król; z kl. I h: Mikołaj Lelito i Szymon Magiera; z kl. I i: Aleksandra Galas i Kinga Matoga; z kl. I f: Marcin Dąbrowski z kl. Ig: Magdalena Michalec oraz opiekun Koła: p. Rafał Jankowski.
fot. i tekst: R. Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/09/turyst”]