3 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Uczestniczyły w nim klasy realizujące program DSD. W programie znalazło się wiele atrakcji m.in. przedstawianie projektów dotyczących Braci Grimm czy występ zespołu Patryka Kałuży. Odwiedziło nas również wielu gości z Niemiec, np. przedstawiciele Domu Norymberskiego, Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec i Instytutu Goethego. Podniosłą atmosferę zainicjowała pieśń “Gaude Mater Polonia” wykonana przez szkolny chór. Najważniejszym punktem poniedziałkowego wydarzenia był Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym brali udział reprezentacje klas. Rywalizacja była zacięta, a całość przebiegała w wesołej atmosferze przy dopingu kolegów i koleżanek. Dzień Języka Niemieckiego można więc zaliczyć do udanych.
tekst: Marta Libura z I c, fot.: ???

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/06/dz_niem”]