1 kwietnia w naszej szkole gościła absolwentka Ósemki, Karolina Przewrocka, korespondentka Tygodnika Powszechnego z Tel Awiwu. Spotkała się z dwiema klasami dziennikarskimi, I H i II H – i były to dwie niezwykłe, zupełnie odmienne rozmowy!
W klasie I H Karolina opowiadała o swojej pracy, o ciekawej drodze do dziennikarstwa i o specyfice tego zawodu.  Zwróciła szczególną  uwagę na tematykę relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej (jest autorką artykułu o tragedii rodziny Ulmów, którzy za ukrywanie Żydów zapłacili najwyższą cenę).
W klasie II H dyskusja potoczyła się w innym kierunku – uczniów interesowały nie tylko czasy wojny, skupili się na trudnych relacjach izraelsko-palestyńskich, współczesnej sytuacji Izraela, a także życiu codziennym w Tel Awiwie.
Obydwa spotkania zakończyły się brawami i  gorącym zaproszeniem na kolejne – bo czasu było o wiele, wiele za mało!
Serdecznie dziękujemy!

fot.: DSz, tekst: R. Jarosz

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2016/04/2016_04_01_przewrocka”]