W dniach 21-28 kwietnia 2016 w VIII LO gościła grupa 20 uczniów Moll-Gymnasium w Mannheim. Współpraca między naszymi szkołami trwa od 1993 roku. Tak jak w poprzednich latach również w tym roku program spotkania w Krakowie był bardzo różnorodny i bogaty, co było możliwe dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM. Kraków spodobał się niemieckim uczniom. Uczniowie polscy byli zadowoleni z możliwości praktycznego ćwiczenia swoich umiejętności językowych (w grudniu czeka ich egzamin DSD). Według nas – nauczycieli – dawno nie mieliśmy tak zgranej grupy polsko-niemieckiej.

tekst: B. Cudak, fot. Filip Szczybura II j, A. Bzymek, DSz

>>> Czytaj>>> tekst Ani i Oli o wymianie

Reszta zdjęć wkrótce

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2016/04/2016_04_28_wymiana_z_mannheim”]