Trwa październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, święto ustanowione w 1999 r. przez International Assotiation of School Librarianship, najpierw obchodzone w każdy czwarty poniedziałek października, a od 2007 r. przez cały miesiąc.

W naszej szkole w każdym tygodniu października w inny sposób biblioteka szkolna zaznacza swoją obecność. W pierwszym tygodniu pojawiła się gazetka, a na korytarzach cytaty o książce, bibliotece i czytaniu, strzeżone przez kolorowe sowy – symbol mądrości. Przy udziale uczniów, absolwentów i ich rodziców cytaty o czytaniu ozdobiły również schody wiodące na piętro.

W drugim tygodniu biblioteka wzbogaciła się o nowe gabloty, w których obecnie są wystawione niektóre nowości zakupione w ramach akcji „Książka na życzenie” przeprowadzonej w czerwcu.

W trzecim tygodniu planujemy warsztaty robienia zakładek do książek. Proponowany termin warsztatów – poniedziałek lekcja 9. w czytelni. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału.

Na ostatnie dni października planujemy wystawę zakładek – egzotycznych, niezwykłych, ręcznie robionych (niekoniecznie własnoręcznie), ciekawych pod względem formy lub treści. Już teraz prosimy o przynoszenie zakładek w depozyt. Wypożyczone zakładki będą oddane ok. 15 listopada. Wystawie będzie towarzyszyć głosowanie na najciekawszą zakładkę. Przewidujemy drobne nagrody.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/10/2016_10_06_MMBSz”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć