20 marca 2019 roku, a więc na dzień przed Igrzyskami z XIII LO, nasza drużyna siatkarska w składzie:

Piotr Kulis
Mateusz Biały
Szymon Bystroń
Jakub Konieczny
Baran Dominik
Piotr Musiał
Bartosz Synowiec
Cyprian Strączek
Jan Korcyl

po półrocznej rywalizacji w I lidze SKS, rozegraniu dziewięciu meczów w rundzie zasadniczej i dwóch w rundzie finałowej zdobyła brązowy medal w rywalizacji Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce chłopców. Warto nadmienić, że w meczu o 3 miejsce, chłopaki pokonali XIII LO, z którym nie poradzili sobie dzień później, w trakcie Igrzysk.

Warto również dodać, że w tym roku w I lidze grało 10 zespołów, z których tylko 4 są szkołami trzyletnimi. Dwie drużyny będące szkołami trzyletnimi spadły do niższej ligi. Najwyższą pozycję ze szkoł trzyletnich wywalczyło VIII LO!
To duży sukces!

20 marca w hali Com Com Zone odbyły się finały rozgrywek I Ligi SZS dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja VIII LO dziewcząt w półfinale pokonała I LO 2:1 (21:25, 25:14, 15:11) natomiast w finale uległa dziewczętom z III LO 0:2 (21:25, 19:25) i zajęła II miejsce w rozgrywkach.

Nasze sreberka wystąpiły w składzie:

1. Agata Betlej 3G
  2. Natalia Karczmarzyk 2J