W dniach 9-11.11.2012 roku odbyły się w VIII LO warsztaty dla autorów artykułów publikowanych na Stadtwiki (encyklopedia miasta) w ramach projektu Bildung macht Schule, prowadzonym przez Instytut Goethego w Budapeszcie, w którym nasza szkoła uczestniczy od 2011 roku. W projekcie bierze udział 10 szkół z 8 państw (Węgry, Słowacja, Czechy, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia i Polska). W tegorocznych warsztatach w Krakowie uczestniczyli uczniowie z Warszawy, Gdańska i VIII LO.
W artykułach publikowanych na Stadtwiki uczniowie przedstawiają problemy swojego lokalnego środowiska (państwa, miasta, szkoły, osiedla) wykorzystując najnowocześniejsze media i swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego. Jest to dodatkowa forma przygotowania do egzaminu DSD.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/11/bildung”]