Współpraca z Liceo Sesto Properzio w Asyżu rozpoczęła się 6 lat temu wraz z realizacją programu UE Comenius, koordynowanego w VIII LO przez prof. B. Cudak oraz prof. D. Szafraniec. W 2014 r. wymianę z tą szkołą prowadziły prof. B. Solowska, prof. M. Budacz oraz prof. A. Grochowska. W czerwcu przyjęliśmy uczniów włoskich w naszym mieście, gdzie zobaczyli oni Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Podziemia Rynku, Wawel, Kazimierz i Drogę Królewską. Zwiedzili oni również Auschwitz i Kopalnię Soli w Wieliczce.  Wspólnie realizowaliśmy też projekt muzealny obejmujący inne ważne instytucje kultury działające w naszym mieście.
Rewizyta miała miejsce we wrześniu 2014 r., uczniowie klasy 3 f  oraz 3 a mieli możliwość, poza zwiedzaniem Asyżu, odwiedzić również Spello, Spoletto i Perugię, słynny włoski ośrodek uniwersytecki, podziwiać dzieła sztuki we włoskich galeriach i kościołach oraz cieszyć się wspaniałą pogodą.
Tekst: M. Budacz, Zdjęcia: Radek Jajko z III f, Patryk Cyganik z III a

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/10/budacz wymiana”]