W dniach 9-10 listopada 2019 r. uczniowie VIII LO, członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTSM, wzięli udział w XII Wojewódzkim Rajdzie im. Jana Grondkowskiego „Święto Niepodległości” w Wojniczu. Oprócz aspektów krajoznawczych, Rajd był przede wszystkim wydarzeniem pozwalającym na rozwijanie poczucia dumy z historii i tradycji Polski oraz oddanie czci przodkom, którzy walczyli o Polskę i dla niej pracowali.

W Rajdzie wzięli udział uczniowie klasy II i oraz I i wraz z prof. R. Jankowskim, opiekunem SKKT PTSM „Ósemka Wspaniałych” i prof. T. Stachelem.

więcej zdjęć>>>

tekst i fot. R. Jankowski