22 czerwca 2005 r. w II LO odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów DSD II. Otrzymało je 71 uczniów, w tym 27 z naszego liceum. 9 najlepszych, w tym 4 z naszej szkoły otrzymało nagrody specjalne (zobacz listę nagrodzonych). Nagrodę otrzymała dodatkowo nasza uczennica Karolina Przewrocka za artykuł w j. niemieckim wydrukowany w Kronice ZfA “Jahrbuch des Auslandeschulwesen 2005”. Zebranych przywitał Dyrektor II LO p. Marek Stępski, głos zabrali: Konsul Generalny Niemiec Dr Thomas Gläser, Koordynator nauczania j. niemieckiego za granic± p. Herbert Mühlfeit. Nauczycielom j. niemieckiego podziękowała za trud p. Kurator Elżbieta Lęcznarowicz. Uczniowie II LO przedstawili program muzyczny. Nad wszystkim czuwała p. Krystyna Goetz – koordynator DSD II w Małopolsce.
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2005/06/dsd”]