Z dumą i radością informujemy, że Jędrzej Liczbański z II j został laureatem 24. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 Wspaniałych”. Finalistkami konkursu zostały: Weronika Witczak z III j, Weronika Morawska z II i oraz Gabrysia Waś z II a. Obie Weroniki otrzymały też specjalne honorowe wyróżnienia.

Gratulujemy wyróżnionym wolontariuszom i opiekunce grupy wolontariatu p. S. Jaromin!!!

“12 kwietnia podczas uroczystej gali w magistracie ogłoszono zwycięzców 24. Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. W tym roku jury spośród dwudziestu ośmiu kandydatów przyznało ten tytuł siedmiorgu uczniom szkół średnich i jednej uczennicy gimnazjum. Nagrodzeni zostali za to, że mimo młodego wieku dostrzegają potrzeby społeczności szkolnej i lokalnego środowiska, nie boją się wprowadzać zmian i zachęcać innych do działań prospołecznych. A co najważniejsze – robią to bezinteresownie, bo największą satysfakcją są dla nich więzi międzyludzkie, które dzięki temu budują.
Gratuluję wam tego, że nie tylko osiągacie świetne wyniki w nauce, ale także znajdujecie czas i potraficie pomagać potrzebującym i lokalnej społeczności – powiedziała zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król podczas piątkowej gali finałowej.
Konkurs „8 Wspaniałych” organizowany jest od 1994 r. Jego twórców zainspirował western „Siedmiu Wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiali się przemocy i złu w małym biednym meksykańskim miasteczku. Pierwsza edycja została przeprowadzona w ośmiu dzielnicach-gminach samorządowych Miasta Stołecznego Warszawy – stąd jego nazwa, która obowiązuje do dziś. Już rok później do akcji zaczęły się przyłączać kolejne miasta. W Krakowie konkurs został przeprowadzony po raz pierwszy w 1995 r. Od roku 1997 bezpośrednim organizatorem konkursu w Krakowie jest MDK „Dom Harcerza”. Współorganizatorem jest Wydział Edukacji UMK.” (cyt. Magiczny Kraków, www.krakow.pl)

fot.: S. Jaromin, ost. zdj. W. Majka, Magiczny Kraków

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2018/04/2018_04_12_wspaniali2018″]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć