12 listopada 2012 r. klasa 2 i uczestniczyła w spotkaniu z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem, które odbyło się w auli WSE im. ks. J. Tischnera. Na program spotkania złożyły się: wykład na temat obrony Lwowa w 1918 r., quiz historyczny na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wykład ministra Gowina , w czasie którego poruszył on problem współczesnego patriotyzmu i wyzwań stojących przed Polską i młodymi polskimi patriotami. Na koniec młodzież zadawała ministrowi pytania, które dotyczyły m.in. polskiego życia politycznego, spraw legislacyjnych, ale i światopoglądowych (np. sprawa głosowania nad nową, bardziej restrykcyjną, ustawą aborcyjną), a także podziałów w polskim społeczeństwie. Przybyli wraz z uczniami nauczyciele-opiekunowie mieli ponadto możliwość zamkniętego spotkania z ministrem w kameralnym gronie, podczas którego mówił on o planowanych działaniach w ramach podległego mu resortu (reforma sądów i deregulacja zawodów).

tekst: M. Liszowski

Więcej zdjęć na stronie uczelni

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/11/gowin”]