W piątek 21 października odbyło się tradycyjne ślubowanie klas pierwszych na Skałce przed kryptą zasłużonych, gdzie jest pochowany patron naszej szkoły Stanisław Wyspiański. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, a także teatru szkolnego, który przedstawił montaż fragmentów utworów Wyspiańskiego.

Uczniowie ślubowali kierować się w życiu słowami Patrona, które stanowią motto szkoły: “Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez swoje czyny”.

Swoje życzenia sprostania rocie ślubowania przekazali Pierwszakom: pani dyr. A. Drwięga, przedstawiciel Rady Rodziców pan W. Ekielski oraz Prezydent SU Ola Mikoś.

Na zakończenie delegacje klas pierwszych wraz z Dyrekcją złożyły kwiaty i znicze przy sarkofagu Patrona.

Po ślubowaniu odbyła się msza św. za uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników Ósemki.