Uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych” zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na XV Wojewódzkim Rajdzie im. Jana Grondkowskiego – „Święto Niepodległości” pod honorowym patronatem Burmistrza Skały Tadeusza Durłaka. Rajd zorganizowany przez  Zarząd Oddziału Małopolskiego PTSM w Krakowie oraz SK PTSM “Azymut” przy Gimnazjum nr 17 w Krakowie odbył się w Skale w dniach 08-10.11.2013.
Nasi reprezentanci brali udział w grze terenowej oraz w innych konkursach związanych z historią Polski i walką Polaków o niepodległość: historyczno – krajoznawczym, plastycznym, sprawnościowym oraz przedstawiali tzw. „żywy obraz”. Wieczorem podczas Apelu Poległych wszyscy uczestnicy Rajdu złożyli hołd poległym w walce o ojczyznę. Rajd z całą pewnością był dla wszystkich uczestników dobrą lekcją historii i patriotyzmu.
Uczestnicy Rajdu: Jadwiga Włodarczyk i Kinga Tarnówka z I k, Magdalena Kasprzycka i Karolina Kotarba z I c, Klaudia Braś z I i oraz Michał Przybyszewski z I a.

Opiekun SKKT: Rafał Jankowski
Tekst i zdjęcia: R. Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/11/rajd”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć