Z powodu obostrzeń epidemicznych i nauki zdalnej tradycyjna gra terenowa klas pierwszych została rozegrana dopiero teraz.

Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się z różnymi zadaniami związanymi z życiem i twórczością patrona szkoły, Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie dobrze się bawili podczas wykonywania zadań, chociaż niektóre wymagały wiedzy z różnych dyscyplin, orientacji w terenie czy umiejętności plastycznych. Niektórzy uczestnicy starannie przygotowali  swoje kostiumy z epoki artysty, ucharakteryzowali się na bohaterów “Wesela”, czy tylko jakimś elementem stroju (wianek, korale, czapka krakowska) nawiązali do tematu turnieju.

Uczniowie klas II d i II e przygotowały materiały do zadań (rekwizyty do inscenizacji obrazów batalistycznych, portretów młodopolskich, witraży itp), czuwali nad ich wykonaniem i oceniali wyniki pracy.

Wyniki turnieju zostaną ogłoszone po 15 czerwca, kiedy to klasy dostarczą do jury rezultaty ostatniego zadania.

Zobacz galerie zdjęć: