Przygotowania w VIII LO

Na spotkaniach grupy Erasmus+ zapoznaliśmy się z programem i rozdzieliliśmy zadania.

Sobota – przyjazdy, przyloty:

Przywitaliśmy naszych partnerów na lotnisku i na dworcu.

Niedziela:

Przed południem odbyło się zwiedzanie Kopalni soli w Wieliczce

Podczas gdy uczniowie spędzali czas w rodzinach i na spotkaniach w malych grupach, wszyscy nauczyciele integrowali się przy pizzy.

Poniedziałek:

Droga Królewska

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Krakowa w 2 grupach językowych.

2.

Oficjalne rozpoczęcie, autoprezentacja grup i bufet międzynarodowy

3.

Wystawa książek omawianych w projekcie:

4.

Lekcja j. polskiego:

W 2 grupach językowych Amelia z Karoliną oraz Laura z Oliwią podjęły się nauczenia gości podstawowych zwrotów i słów, np. liczb w języku polskim.

5.

Nauka poloneza:

Praca w grupach

We wtorek, czwartek i piątek po kilka godzin pracowaliśmy w 7 grupach międzynarodowych nad przygotowaniem kampanii czytelniczej oraz innymi tematami związanymi z projektem.

Zwiedzanie Auschwitz

Po południu zorganizowaliśmy wyciwczkę do Oświęcimia, gdzie w dwóch grupach językowych zwiedzaliśmy Muzeum – Obóz koncentracyjny Auschwitz Treblinka. Zapaliliśmy też znicze upamiętniające śmierć ofiar nazistów.

Warsztaty w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Przed południem uczestniczyliśmy w warsztatach w CEP UJ. Następnie było zaplanowane popołudnie przy grillu i zabawach integracyjnych, ale pogoda spłatała nam figla i popołudnie spędziliśmy w szkole przy zamówionej pizzy.

Warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka

Po kilkugodzinnej pracy w grupie spotkaliśmy się w muzeum, gdzie zapoznaliśmy się z historią wypieku oryginalnych krakowskich obwarzanków i wzięliśmy udział w warsztatach, podczas wszyscy zrobili sobie to smaczne krakowskie pieczywo.

1.

Lekcje o e-bezpieczeństwie w klasach międzykulturowych

2.

Prezentacja wyników pracy w grupach międzynarodowych