5 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Włoskiej. W przygotowaniach wzięli udział wszyscy uczący się języka włoskiego, tj. uczniowie klas: 1a, 1d, 1e, 1j, 2b, 2f oraz 2i. Całość koordynowała prof. Ewa Węgrzynowska.
W programie znalazło się wiele atrakcji:
– Konkurs wiedzy o kulturze włoskiej z nagrodami, w którym zwyciężyły Kaja Kowalska z 2 i oraz Pola Król z 1 j, a wyróżnione zostały Ilona Durał z 2 i oraz Klaudia Kubik z 1 e;
– Festiwal Piosenki Włoskiej SanCracovia;
– prezentacje na temat malarstwa włoskiego, muzyki, opery, festiwali we Włoszech, a także literatury, kuchni, geografii i historii Włoch.
Krótko mówiąc, od 10.00 do 17.15 można było dowiedzieć się o Włoszech prawie wszystkiego!
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!
Tekst: E. Węgrzynowska; zdjęcia: Kasia Krańska z III c, Ania Głogowska z II f, A. Miśkiewicz, E. Węgrzynowska

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/04/dz_wloski”]