W dniach 3-13 listopada grupa ucznió i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym Erasmus+ w Budapeszcie.

Najpierw odbyło się uroczyste oficjalne rozpoczęcie spotkania, podczas którego zostaliśmy przywitani przez gospodarzy i głównego koordynatora, którym jest p. prof. B. Cudak.

Grupa z każdej szkoły prezentowała się pozostałym uczestnikom.

Po uroczystym otwarciu Węgrzy uczyli wszystkich uczestników tańca ludowego, przy czym wszyscy świetnie się bawili.

Na zakończenie odbył się tradycyjny bufet międzynarodowy, na którym szkoły prezentowały przywiezione ze sobą rodzime smakołyki.

Podczas lekcji węgierskiego gospodarze usiłowali nas nauczyć podstaw swojego niezwykle trudnego języka.

We wtorek wieczorem odbył się tradycyjny wieczór literacki, podczas którego szkoły prezentowały wybrane “zjawiska” ze swojej kultury i literatury.

Nasza grupa przedstawiła program “Lekcja życia z dzieciństwa” na przykładzie bajek Brzechwy i Tuwima.

Przez 3 dni grupy międzynarodowe opracowywały różne projekty, przede wszystkim scenariusz i materiały do kampanii czytelniczej.

Również nauczyciele i koordynatorzy spotykali się w swoim gronie. Podsumowywali dotychczasową pracę w projekcie i planowali działania na przyszłość.

W środę pojechaliśmy do skanseny, gdzie mogliśmy zobaczyć zabytki kultury materialnej życia codziennego w różnych okresach historii Węgier.

Wzięliśmy również udział w warsztatach przygotowywania pieczywa. Dobrze było się zagrzać jedząc własnoręcznie wyrobione gorące bułki.

Podczas spotkania nauczyciele szkół partnerskich prowadzili różne lekcje w klasach międzykulturowych.

W piątek poszczególne grupy międzynarodowe przedstawiały pozostałym rezultaty swojej trzydniowej pracy.

Podczas oficjalnego zakończenia spotkania odbyła się ewaluacji. Po podsumowaniu podziękowaliśmy gospodarzom za organizację spotkania.

Na koniec grupowe zdjęcia w różnych konfiguracjach.

W sobotę spacerowaliśmy w grupach po Budapeszcie. Mieliśmy również okazję zwiedzić bardzo ciekawe interaktywne muzeum “Dom muzyki”

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć