W dniach 6-7 listopada 2010 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo–Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych” brali udział w XII Wojewódzkim Rajdzie PTSM „Święto Niepodległości” w Lanckoronie. Nasza reprezentacja w składzie: A. Pierzchała (Ii), A. Nowacka i K. Wieciołkowska (IIg) oraz P. Mastrzykowski, M. Sywała i S. Ziomek (IId) – zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie brali udział w wielu konkurencjach, m.in. w grze terenowej, gdzie wykorzystali swoje umiejętności z terenoznawstwa, wykazali się wiedzą geograficzną oraz wiedzą z zakresu historii walki Polaków o niepodległość. Umiejętności artystyczne mogli zaprezentować w konkursie na przedstawienie tzw. żywego obrazu oraz śpiewając pieśni patriotyczne w wieczornym apelu poległych w ruinach zamku lanckorońskiego. Zapraszamy na kolejne rajdy z naszym Kołem.
Opiekun SKKT: Rafał Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2011/11/rajd”]