Od 1999 roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Miesiąc
Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship – IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Tegoroczne międzynarodowe hasło Miesiąca: Biblioteki szkolne – bramy życia. Nasze szkolne hasło: Myślę więc czytam, czytam więc jestem. Czytajcie a znajdziecie.
Z tej okazji w naszej szkole w korytarzach zostały rozlepione cytaty, sentencje i wiersze o książce, bibliotece i czytaniu, powstały “gazetki” p.t. Najpiękniejsze biblioteki świata, Motyw książki w malarstwie, Targi książki 2013.

Czytaj cytaty, wiersze, sentencje.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/10/biblioteka”]