Połowa października za nami. Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece sporo się działo, a to jeszcze nie wszystko 🙂

1. Dużo radości sprawiło odgadywanie tytułów książek zaszyfrowanych w emotikonach.

2. Od początku bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zabawa “Skąd ten cytat?”. Za odgadnięcie książki, z której zaczerpnięty został wylosowany cytat można sobie podnieść cukier wybranym cukierkiem lub “poczęstować się” zakładką.

3. Kilka osób wzięło udział w warsztatach zakładek. Wciąż jeszcze można się umówić na warsztaty indywidualnie, w małych lub dużych grupach. Zapraszamy!

4. W gablotach w bibliotece i na korytarzu pojawiły się wystawy wybranych książek oraz przykładów book foldingu (na specjalne życzenie – dla cierpliwych “dłubaczy” – możliwe są warsztaty z tej dziedziny). W całej szkole zawisły też cytaty i sentencje o książkach, bibliotece i czytaniu.

5. W tym tygodniu sfinalizujemy wystawę zakładek do książek, a następnie głosowanie na najciekawszą/najładniejszą zakładkę. Prosimy o oddawanie w depozyt zakładek, które chcecie zaprezentować innym – ręcznie robionych lub przywiezionych z dalekich stron. Mamy już zakładki haftowane, zrobione na szydełku, klejone i wyplatane z papieru…, z Europy, Azji a nawet z Australii… Zapraszamy do uzupełnienie naszej wystawy. Zakładki przynosimy do końca tego tygodnia, tj. do 27 października.