Po podróży i zakwaterowaniu w rodzinach oficjalnie powitali nas gospodarze w pięknym budynku szkoły.

Do bufetu międzynarodowego każda grupa narodowa przygotowała popularne w danym kraju potrawy.

Podczas tradycyjnego wieczoru literackiego każda szkoła zaprezentowała krótki program oparty o kulturę i literaturę ojczystą.

Środę spędziliśmy w Perugii, gdzie przede wszystkim odwiedziliśmy Uniwersytet dla obcokrajowców. Mieliśmy tam wykład i warsztaty językowe.

Następnie zwiedzaliśmy w grupach to piękne, pełne zabytków miasto.

Przez 3 dni pracowaliśmy w grupach międzynarodowych pracując nad różnymi projektami, m.in. wybierając książki i problematykę do dyskusji na forach.

W piątek wszystkie grupy prezentowały rezultaty swojej pracy.

Jak na włoską szkołę przystało, gospodarze zorganizowali nam warsztaty pizzy.

Podczas oficjalnego zakończenia spotkania podziękowaliśmy gospodarzom.

Spontanicznie utworzony chór odśpiewał utwór skomponowany przez jedną z uczestniczek na spotkaniu w Buxtehude.

W sobotę cała grupa pojechała do Gubbio. Wprawdzie było zimno i deszczowo, alew dobrym towarzystwie brzydka pogoda nie przeszkadza w ciekawym spędzaniu czasu.

Przez cały tydzień spotkania każdą wolną od zajęć chwilę spędzaliśmy na spacerach po niezwykle “klimatycznym” Asyżu.

W niedzielę pożegnaliśmy Asyż i naszych gościnnych partnerów.