W dniach 5-12 marca grupa uczniów z  naszego liceum wzięła udział w wymianie polsko-niemieckiej z Moll Gymnasium w Mannheim, mieście położonym w regionie Badenia-Wirtembergia.

Mieszkając u niemieckich rodzin mieliśmy okazję poznać niemiecką kulturę, skosztować tradycyjnych potraw i udoskonalić swoje umiejętności językowe.

Pobyt w Niemczech był urozmaicony wycieczkami poza Mannheim. Zobaczyliśmy zamek w Heidelbergu, zamek w Schwetzinger czy Muzeum Techniki w Speyer. Uczestniczyliśmy też w zajęciach szkolnych i wspólnie z niemieckimi kolegami spędzaliśmy wolne chwile.

Taka inicjatywa to idealna okazja do zawarcia nowych znajomości oraz posługiwania się językiem niemieckim w codziennych sytuacjach.

Należy również dodać, że wymiana była dofinansowana przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Tekst: Weronika Wiśniowska, fot.: grupa wymiany

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/03/2017_03_05-12_mannheim”]